Країна-фольк у чотири руки

Виставка живопису “Україна в променях західного сонця” днями відкрилася в обласному художньому музеї. Авторами представлених робіт є подружжя львівських митців Романа та Надії Фединів (обоє — члени Національної спілки художників України). Ця виставка вже встигла об’їздити  майже всю Західну Україну.

Мольфар. Полотно. Олія. Мастихін. Розмір 80х80 смРоман Федина — родом зі Львівщини, його дружина Надія — з Івано-Франківщини. Обоє закінчили Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв). Разом працювали в галузі  художньої кераміки, а останнім часом надають перевагу малярству. За роки творчого тандему художники взяли участь у семи міжнародних та шести всеукраїнських виставках, стали дипломантами ХІХ Міжнародного гуцульського фестивалю, представили понад 20 персональних експозицій. Твори митців з кераміки та живопису — в приватних колекціях не лише України, а й США, Канади, Великобританії, Німеччини, Польщі, Бельгії, Швейцарії.
Метою своєї творчості художники вважають розкриття і популяризацію українських  традицій та обрядів. За допомогою оригінальної авторської подачі та яскравих барв вони намагаються донести до глядача унікальну енергетику рідної землі й пробудити любов до національної  культурної спадщини.
Тема виставки: “Україна в променях західного сонця” — чарівність етносу Карпатського краю, багатство колористичного світу Гуцульщини. Насамперед митців цікавлять такі обрядові свята, як яблучний Спас, Великдень, Івана Купала та стародавній гуцульський звичай очищення на гойдалках.
В експозиції  представлено твори з декількох серій: “Місто”, “Флора” та “Фольк”, однак більша частина полотен належить до останньої. Особливу увагу художники приділяють емоційності та динаміці гуцульських танців. Саме народний танок задає ритмічну структуру композиціям із серії “Фольк”. 
Доволі незвичним є сам процес створення полотен. Кожну картину подружжя виконує разом, в чотири руки. Спільна ідея народжується і набуває виразності завдяки почерговій роботі за мольбертом. Цікаво, як двоє людей, зливаючись у цілісний творчий дует, починають однаково думати, тонко відчувати і доповнювати одне одного в мистецькій площині.На роботах подружжя Фединів панує гармонійна і пишна природа рідного краю з вигадливими лініями гірських вершин і буянням духмяних трав. Їх персонажами є вівчарі, дзвонарі, вправні скрипалі і трембітарі, а також динамічні й енергійні танцівники. Експресія руху влучно підсилена засобами колористики і структури малярського мазка. З полотен митців струменять енергія молодості, карпатський драйв, пристрасть і любов до життя.

Ріта ЛУЧКОВА, молодший науковий співробітник художнього музею

Джерело: http://proskuriv.info