У музеї «Бойківщина» відбулася виставка художніх робіт на гуцульську тематику

Фонди історико-етнографічного музею «Бойківщина» наповнюються з кожним роком все більше і більше. На сьогодні у музеї знаходиться понад 17000 експонатів, чимало колекцій історичних книжок.

"Червона рута". Полотно. Олія. Мастихін.У музеї функціонують постійно діючі експозиції:  «Господарсько-матеріальна культура бойків» та «Бойківська ноша”.

Часто у «Бойківщині» проходять  різноманітні виставки робіт місцевих та львівських митців,  експонуються картини художників за кордону.

Нещодавно у історико-етнографічному музеї  відбулася виставка живопису подружжя львівських художників Романа та Надії Федини. Художники представили 12 робіт на гуцульську тематику. В яких вони  яскраво змалювали звичаї та обряди свят у Карпатах, національні та  гуцульські танці.

Сама виставка мала назву « Люб’ю з любом танцювати, що файно трісесі...».

На початку відкриття до присутніх у музеї звернулася його директор Роксолана Данчин, яка розповіла  невеличку історію про творчість подружжя Фединів.

У свої творчості найбільшу увагу художники приділяють колористиці, енергетиці та динаміці Гуцульщини.  Роман та Надія працюють над художньою керамікою та малярством. Були учасниками міжнародної виставки, яка проходила у м.Грац ( Австрія ). Свої роботи виставляють по всіх містах України. Подружжя Фединів є членами творчого активу Львівської Національної Спілки художників України, дипломатами міжнародного гуцульського фестивалю.

Своїми враженнями про роботу художників   поділилися заступник міського голови Юрій Леськів, місцевий художник Михайло Яремко, директор музею «Бойківщина» Роксолана Данчин, мистецтвознавець та секретар музею Галина Матвіїшин, голова товариства «Просвіта» Олександра Сумарук. Хорошими відгуками про свого одногрупника поділився директор школи ужитково- декоративного мистецтва Іван Герич . Разом  з Романом Фединою навчалися  у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва.

 

Прес-служба міської ради

Джерело: http://www.sambircity.gov.ua