Живописці Роман та Надія Федини презентували роботи у фламандській техніці


У кав’ярні-галереї «Штука», що по вул.Котлярська, 8, подружжя львівських художників Роман та Надія Федини презентували виставку живопису «Люб’ю з любком танцювати, що файно трісесі…».

"Рання весна. Львів. Площа Ринок. Фонтан "Діана"". Полотно. Олія. Мастихін.Художники представили 12 робіт із понад 70 гуцульської серії. Кожен мотив тут -- динамічний, яскравий, виконаний у фламандській техніці живопису -- мастихіно. Форматом картини -- 80х80 та 80х65 сантиметрів.

«Нас завжди цікавила тематика Карпат, національних і гуцульських танців, обрядові свята. Тому поступово почали змальовувати обряди Великодня, очищення вогнем -- Івана Купала, дзвонарів, стародавній гуцульський звичай очищення на гойдалках і Яблучний Спас. Це при тому, що ми жодного разу не бували у Карпатах перед тим, як почати роботу над картинами. Усе з фантазії», -- розповіла Надія Федина, художниця.

На експозиції багатство гуцульської культури заворожує тим, наскільки воно не втискається в полотно і спонукає якнайшвидше перебігти очима до наступного.

Гармонійна природа з вигадливими лініями гірських вершин, святочні обряди, вівчарі, вправні скрипалі і трембітарі, зграбні танцюючі постаті -- такі теми присутні в роботах митців.

«Найбільше робіт можна зустріти з багатством колористичного світу Гуцульщини. На цій основі ми розробляли жанри пейзажу та побуту. Найбільшу увагу приділили колористиці, енергетиці та динаміці гуцульських танців. І це все ми створили в чотири руки, разом», -- додає Роман Федина, художник.

З його слів, творити разом вони почали випадково. Митець працював над полотном і був змушений відлучитись у справах. За той час прийшла його дружина і внесла свої штрихи. А коли пан Федина повернувся, то його сповнило відчуття гордості за власну картину. Відтоді вони пишуть полотна разом майже п’ять років. Раніше вони працювати з керамікою.

Відвідати експозицію Романа та Надії Фединів можна по 30 квітня у кав’ярні-галереї «Штука», вул.Котлярська, 8. Вхід вільний.


Довідка:

Надія Федина народилася на Івано-Франківщині в 1961 році. Роман Федина народився на Львівщині у 1953 році. Закінчили Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва у 1984 та 1985 роках відповідно.

Виставки: три авторські виставки у Львівському палаці мистецтв; виставка у галереї «Світлиця», м.Київ; виставка у галереї «Арт-Легенда», м.Івано-Франківськ; виставка у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, виставки у Львові в галереї «АртЛьвів», ЛНУ ім. І.Франка, ЛНБ ім. В.Стефаника; виставка у Музеї Гуцульщини (смт.Верховина); виставка у Чернівецькому обласному художньому музеї.

Учасники шести всеукраїнських і семи міжнародних колективних виставок.

Після одруження працювали з художньою керамікою. В останні роки переважила малярська практика. Є членами творчого активу львівської Національної Спілки художників України. Дипломанти ХІХ міжнародного гуцульського фестивалю. Творчі роботи з кераміки і живопису знаходяться в приватних колекціях багатьох країн. Зокрема, в США, Канаді, Англії, Німеччині, Польщі, Бельгії, Шотландії.


Підготувала Юлія Галущак


Джерело: http://lvivexpres.com