В Яворові вишикувалися черги до виставки живопису в чотири руки

В історично-етнографічному музеї «Яворівщина», що в місті Яворові Львівської області, виставка живопису Романа та Надії Фединів викликала фурор. У черзі до вернісажу вишикувалися і дорослі, і діти. Про це передає сьогодні, 18 червня, власкор IA ZIK.

Серія  "Фольк". "Гуцульські музики". Полотно. Олія. Мастихін.За словами директора музею «Яворівщина» Мар’яни Гаврилюк-Гасиджак, вона знала, що  творчість цих відомих художників не лише на Львівщині, але й в Україні подобається, однак навіть не сподівалася, що стільки багато людей прийде оглянути цю виставку.

«Хто вже встиг поспілкуватися з творчим подружжям Фединів, оглянув полотна, написані ними у чотири руки, – пережив настільки яскраві, барвисті та незабутні хвилини, що буденні клопоти, з їхньою сірістю, – враз змеркли. Кожна картина, створена обома художниками у тандемі, несе океан позитиву, дихає теплом та коханням, вірністю та щирістю, величним українським талантом та натхненням. І повірте, це – не пафос, а слова, що йдуть від серця людей, які вже доторкнулися душею до цього вернісажу», – каже директор музею.

У коментарі власкорові IA ZIK художники Надія та Роман Федини зазначили, що ця виставка діятиме в Яворові до 30 червня.

З їхніх слів, у своєму творчому арсеналі вони мають, зокрема, авторські виставки у Львівському палаці мистецтв; у галереї «Світлиця», що в.Києві; у галереї «Арт-Легенда», у місті Івано-Франківську; у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, у Львові, в галереї «АртЛьвів», ЛНУ ім. І. Франка, ЛНБ ім. В.Стефаника, у музеї» Гуцульщини»  (смт.Верховина); у Чернівецькому обласному художньому музеї та багатьох інших.

Довідка IA ZIK.

Надія Федина народилася на Івано-Франківщині в 1961 році, Роман Федина – на Львівщині у 1953 році. Закінчили Львівський державнийі нститут прикладного та декоративного мистецтва.

Роман та Надія Федини були учасниками шести Всеукраїнських і семи міжнародних колективних виставок.

Після одруження працювали з художньою керамікою. В останні роки переважила малярська практика. Є членами творчого активу львівської Національної спілки художниківУкраїни. Дипломанти ХІХ міжнародного гуцульського фестивалю. Їхні творчі роботи з кераміки і живопису прикрашають приватні колекції в багатьохк раїнах: зокрема, в США, Канаді, Англії, Німеччині, Польщі, Бельгії, Шотландії.


Джерело: http://zik.ua